Teie rõõmuks!

Teie rõõmuks!

Teie rõõmuks!

Salvesti ajalugu

retro tk

 

 

1946. aastal alustas tegevust Tartu Puu- ja aedviljatehas, kus algselt töötas 26 töölist ja tootmisvahendiks olid pada, katel ning ämbrid. Oma aiandite saadustest keedetud hoidised ja soolatud kurgid-kapsad viidi hobusega Tartu turule.

 

1951. aastal anti tehasele uus nimetus Tartu Konservitehas ja alustati õhukindlalt suletud toodete tootmist. Valmis esimene õhukindlalt suletud toode “Mulgi kapsad”

 

1956. aastal paigaldati esimene purgipesemis- ja etiketimasin. Sellest ajast alates ei pidanud enam etikette käsitsi purkidele peale kleepima.

 

1966. aastal valmis uus tootmishoone ning toodi Ungarist esimene imikutoitude liin, alustati imikutoodete tootmist 11 tootenimetusega, millest tänaseni on tootmises hõrk õunapüree ja porgandimehu. Toodeti esimesed lastekonservid Eestis.

 

1973. aasta alguseks moodustati uus, iseseisev tootmisüksus- pooltoodete tsehh. Tsehhi töötajaskonna hooleks oli puuvilja-marjamahlade ja püreede tootmine, kurkide soolamine ja kapsa hapendamine. Sel perioodil juurutati mahlade aseptilise säilitamise tehnoloogia.

 

1977. aastal töötati välja ja kinnitati UUS KAUBAMÄRK

 

kaubamark

 

1981. aastal anti Tartu Konservitehas üle Toiduainetööstuse ministeeriumi alluvusest vastloodud Aiandusministeeriumile. Sama aasta augustis liideti tehasega osa seni Tartu Kaubandusvalitsusele kuulunud Aardla puu- ja köögiviljabaasist mahtuvusega 3600 tonni, 13 aedviljakauplust ja kiosk. Tehasele anti ka kohustuslikud jae- ja hulgikaubanduse ning toorjuurvilja töötlemise plaanid.

 

1991. aastal moodustati Tartu Konservitehase baasil RAS SÄILIS. Tartu Maakonnavalitsuses registreeriti nn. teist tüüpi RAS SÄILIS ja RAS SÄILIS allüksus Tartu Konservitehas. Sama aasta juulis moodustas RAS SÄILIS Viljandi Konservitehase eraldi juriidilise üksuse, mis registreeriti 10. septembril 1991. aastal kui RAS SÄILIS Viljandi Konservitehas.

 

1993. aastal asutati AS Salvest 8 juriidilise ja 42 eraisiku poolt.

 

1994. aasta 17. märtsil müüdi RAS SÄILIS Tartu Konservitehase aktsiad 100%-liselt Eesti Erastamisagentuuri poolt AS-ile Salvest ja 1995. aastal RAS SÄILIS Viljandi Konservitehas AS-ile ALVIKO. 1995. aasta suvel hangiti Saksamaalt kaks kasutatud moodsamat LUBECA horisontaal-rotatsioonautoklaavi konservide steriliseerimisprotsessi kaasajastamiseks. Soomest õnnestus laenata “poolpidune” “twist-off” tüüpi klaastaara kaanetamisautomaat, kohapeal valmistati kaks uut lõikurit.

 

1996. aastal moodustati AS Salvest Tartu Konservitehas. Sama aasta suvel õnnestus tänu sõprussidemetele osta Soomest väga soodsatel tingimustel praktiliselt uus kaanetaja, mille abil saadi kaanetada mitmesuguse mahuga “twist-off” tüüpi klaaspurke.

 

2000. aastal sai uueks ärinimeks AS Salvest. AS Salvest asub Tartu linnas, paiknedes 108 297 m² suurusel territooriumil. Tootmishoonete, ladude ja abirajatiste katusealune pindala kokku on ligikaudu 32 000 m². Salvestis töötab 150-160 inimest, paljud nendest on ettevõttes töötanud juba 20–30 aastat.

 

2011. aastal uuendati toormaterjalide ladu ja valmistoodangu ladu. Laiendati tooraine ettevalmistusala.

 

2014. aastal investeeriti doypack liini ning siseneti lastetoiduturule uue ökoloogilisest toorainest valmistatud lastetoitude sarjaga.

 

2015.-2016. aastal soetati PRIA toetuse (596153,28 €) abil vaakumkeetja ja villimisliin. Projekti eesmärgiks oli luua võimalus kodumaise ketšupi tootmiseks ning uute tarbijate poolt oodatud toodete turule toomiseks. See võimaldab omakorda kasvatada ekspordivõimekust, konkurentsivõimet ning paindlikkust kodu- ja välisturgudel. Samuti aitab tõsta ekspordi- ja siseturu müügikäivet järgnevatel aastatel.

 

https://www.agri.ee/sites/default/files/pictures/logo/logo-mak-2014-2020-h-col-eu-text.jpg